:: چــــــراغ راه ::

وصایای شهدای شهرستان فردوس

متن وصیت نامه شهید محمد تقى فیاضیان

متن وصیت نامه شهید محمد تقى فیاضیان

 

( تاریخ ) : 26/3/(1362)  ‏ بسم رب الشهداء و الصدیقین  

‏(( من کان باذلا فینا مهجته و موطنا على لقاء الله نفسه فلیرتحل معنا ))  ‏(( آن کس که آماده بذل خون خویش است با ما حرکت مى کند )) « امام حسین (ع) »  

‏و چون وصیتنامه شخص را تا اندازه ایى مطمئن و یک دستور اسلام مى باشد ، من بر خود لازم دانستم که چند کلمه اى به عنوان وصیتنامه بنویسم و امیدوارم که خداوند از این بنده حقیر و روسیاه را قبول بفرماید انشا الله .

هموطنان و دوستان من ، اگر جنگ به عنوان کشورگشایى و گرفتن خاک باشد ، به اندازه یک ارزن ارزش ندارد و از نظر انسان واقعى آن جنگ نیست و به آن مى شود گفت ننگ . ولى زمانى که نبرد و جنگ بین اسلام و کفر باشد ، جنگ کشورى ظالم و ستمگر با کشورى مظلوم و مستضعف و دفاع از حریم اسلامى کشور و وطن عزیزمان و دفاع از دین و آئین مان باشد ، آنجاست که امام بزرگوارمان ، آن قلب تپنده مستضعفان جهان ، مى فرمایند که :

(( جنگ واجب کفایى است و باید مکلفین در جنگ شرکت کنند . ))  ‏پس بنابراین دوستان و هموطنان عزیز امیدوارم که بتوانم با اتحاد و همبستگى هر چه بیشتر و دیگر مسلمانان جهان و مستضعفین را از زیر بار یوغ مستکبران و دشمنان اسلام نجات دهیم انشا الله .

برادران مسلمان امروز آمریکا و سایر استعمارگران از وحشتى که از انقلاب اسلامى دارند، لحظه اى از توطئه و اختلاف انگیزى بین مسلمین آرام نمى گیرند . پس وظیفه ما این است که به سخنان پیامبر گونه حسین زمان ، رهبر کبیر انقلاب ، گوش داده و به فرمان هاى این پیر بزرگوار لبیک گفته و به جبهه ها بیشتر بیاییم تا بتوانیم راه بسته شده کربلا را باز و بعد به طرف قدس شریف این قبله گاه اول مسلمین رفته و به یارى خداوند متعال ملت مستضعف فلسطین را از بند صهیونیسم جهان آزاد کنیم انشا الله . به امید آن روز که نماز جمعه را در قدس شریف و به رهبرى و امامت زعیم عالیقدر ، امام بزرگوارمان بخوانیم انشا الله .

امضاء   ‏فیاضیان   ‏تاریخ 8/9/62  ‏بسم الله الرحمن الرحیم   ‏حضور محترم والدین بزرگوارم سلام عـــرض مى کنم . والدین بزرگوارم خــــودتان مى دانید که از سالهــــاى اول جنگ من همیشه تقاضاى جبهـــــه را داشتم که شماهـــا هر روز مــــرا با سخنان خودتان راهنمایى مى کردید و راه مبارزه را از پیش به من مى آموختید و مــرا بیشتر مشتاق مى کردید .

والدین بزرگوارم امیدوارم که حالا که خداوند متعال لیاقتى نصیب این حقیر کرده که توانستم در جبهه هاى حق علیه باطل حاضر شوم، هیچگونه ناراحتى نداشته باشید و اگر هم خداوند تبارک و تعالى دعاى این حقیر را مستجاب نموده و به فیض شهادت نایل آمدم ، امیدوارم که هیچگونه ناراحتى نداشته باشید و اگر هم خواستید گریه بکنید براى شهادت و مظلومیت امام حسین (ع) و فرزند على اکبر گریه کنید ، چون که اگر براى من گریه کنید در اصل دشمنان مرا شاد کرده اید ، چون کشته شدن من ضربه اى براى شماست و ناراحتى شما شادى دشمنان مى باشد . در خاتمه اگر در ایام زندگى فرزندى لایق برایتان نبودم امیدوارم که مرا ببخشید انشا الله .

در خاتمه خدمت خواهران و برادران خود سلام مى رسانم و از همه التماس دعا را دارم .

ضمنا از دعا براى امام و یارى با دولت یادتان نرود .

به امید روزى که مسلمین و مستضعفین از زیر بار یوغ مستکبرین جهان رهایى یابند .

(( و ما الحیوه الدنیا الا متاع ))‏(( زندگى دنیا در مقابل آخرت جز کالاى ناچیزى نیست)) 

 

تاریخ ارسال: 1389/09/28 ساعت 19:42 | نویسنده: ابراهیم حقیقی | چاپ مطلب 0 نظر